Bieg Solidarności

Utworzono dnia 13.06.2021

Już po raz 28. na terenie województwa lubelskiego został zorganizowany Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Wydarzenie co roku gromadzi na linii startu wielotysięczną grupę zawodników z różnych grup wiekowych. Uczestnicząc w biegu, oddają oni hołd bohaterom robotniczych strajków, które objęły Lubelszczyznę w lipcu 1980. W tym roku wydarzenie odbyło się 5 czerwca 2021 r.

Inicjatywa spotkała się z szerokim zainteresowaniem uczniów z naszej szkoły, którzy   lokalnie w swoim środowisku dołączyli do Biegu.

1 czerwca 2021 roku Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce wraz ze Szkołą Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie zorganizowały Bieg Solidarności.

Bieg odbył się w miejscowości Łańcuchów, za jego przygotowanie dziękujemy panu Michałowi Guzowi – nauczycielowi w-f. Trasę Biegu zabezpieczali Dzielnicowi Posterunku Policji w Milejowie oraz Strażacy z OSP w Łańcuchowie, którym serdecznie dziekujemy. Opiekę medyczną sprawowała pani pielęgniarka ze szkoły w Łańcuchowie również dziękujemy.

Bieg, który jest upamiętnieniem współczesnej historii Lubelszczyzny, to również doskonała okazja, aby w dobie luzowania obostrzeń pandemicznych, aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Poniżej podajemy zdobyte czołowe miejsca w Biegu, ale tutal liczyło się uczestnictwo, dlatego wszystkim, którzy wzięli udział w biegu Serdecznie Gratulujemy.

Wyniki:

Dziewczęta kategoria klasa IV-V