DENTOBUS w naszej szkole
Utworzono dnia 15.05.2026
2 marca - DENTOBUS w naszej szkole.
Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w bezpłatnych przeglądach jamy ustnej oraz zabiegach profilaktycznych wykonanych przez lekarza dentystę w DENTOBUSIE na terenie placówki. Mobilne gabinety stomatologiczne (DENTOBUSY) zostały zakupione przez Ministerstwo Zdrowia. Wizyta mobilnego gabinetu miała na celu:
- zbadanie stanu jamy ustnej
- edukację dzieci w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej
- przeprowadzenie zabiegów profilaktycznych, zapobiegających rozwojowi próchnicy (lakierownie)
- w przypadku zwiększonego ryzyka próchnicy informowanie dzieci i ich rodziców o konieczności pilnego leczenia.
Wszystkie usługi są bezpłatne (finansowane z NFZ).


