Dzień Bezpiecznego Internetu
Utworzono dnia 15.05.2026
10 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu
Jak co roku, aktywnie włączamy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2026. Od początku lutego realizujemy cykl lekcji oraz różnorodne działania edukacyjne poświęcone bezpiecznemu, świadomemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z zasobów sieci. Celem naszych inicjatyw jest zwiększenie świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw i zagrożeń w sieci. Ponadto rozwijano umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz promowanie kultury, szacunku i odpowiedzialności w Internecie. Podjęto następujące działania m.in.:
-lekcje tematyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa, hejtu i ochrony danych osobowych,
-warsztaty i prezentacje multimedialne dla uczniów,
-przygotowanie i dystrybucję ulotek informacyjnych dla uczniów,
-zajęcia ze specjalistami dotyczące reagowania na cyberprzemoc.
Pamiętajmy, że świadomość i odpowiedzialność użytkowników, zarówno dzieci, jak i dorosłych, są kluczowe dla budowania bezpiecznej przestrzeni cyfrowej.


