Utworzono dnia 14.10.2019

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Komisja Edukacji Narodowej rozpoczęła reformowanie szkolnictwa w Polsce.

W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przybliżająca główne założenia Komisji Edukacji Narodowej,  poza tym młodzież śpiewem i wierszem wyraziła podziękowanie dla pracy nauczycieli. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci szkolnej,  złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Białce. Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali ciekawy program artystyczny potwierdzający przygotowanie do roli ucznia. Na koniec odbył się I BIEG JESIENI upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły obecni byli również Rodzice, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Suszek wspólnie z panią dyrektor Alicją Ciepielewską - Kot podziękowały pedagogom za ich pracę.