Utworzono dnia 17.10.2022

Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać.

Ignacy Jan Pederewski

W czwartek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, który  upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Komisja Edukacji Narodowej  została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Uczniowie naszej szkoły oraz Pani Dyrektor przypomnieli założenia Komisji Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor złożyła życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom Szkoły. W tym dniu nie zabrakło również życzeń ze strony Uczniów i Rady Rodziców.