Dzień Wolontariusza

Utworzono dnia 06.12.2022

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, to okazja by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają ludzie zaangażowani w pracę społeczną. Celem obchodów tego dnia jest też uznanie pracy  wolontariuszy na całym świecie, podziękowanie im za ich trud, czas i umiejętność bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Wolontariat to dobrowolna, świadoma i bezpłatna praca obejmująca wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej oraz pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie. W naszej szkole również rozwijamy działalność wolontariacką wsród uczniów, którzy chcą pomagać innym, niosą pomoc osobom chorym, biednym i samotnym.

Pamiętajmy, że najważniejsze co możemy podarować drugiemu człowiekowi to nasz czas.