I Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego

Utworzono dnia 10.04.2022

W dniu 31.03.2022 roku  w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs z Języka Niemieckiego „Meister der deutschen Sprache”, w którym udział wzięło 8 uczniów klas V i VI ze szkół podstawowych Gminy Milejów. Organizatorem konkursu była Pani Izabela Szymczuk - nauczyciel języka niemieckiego.

Cel główny konkursu to - doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz  motywowanie uczniów do nauki języków obcych.

Uczestnicy zmierzyli się z testem językowym sprawdzającym znajomość słownictwa, opanowanie konstrukcji gramatycznych oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Martyna Wojtaluk (SP Łysołaje)

II miejsce – Ewa Stamirowska (SP Łańcuchów)

III miejsce – Wiktoria Kopeć (SP Jaszczów)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez: Wójta Gminy Milejów, Gminną Bibliotekę Publiczną w Milejowie, Radę Rodziców Szkoły w Białce oraz prywatnych sponsorów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.