Julia Jarząbek laureatem konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

Utworzono dnia 28.06.2021

Julia Jarząbek z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce została

LAUREATEM KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO w roku szkolnym 2020/2021

Konkursy przedmiotowe organizowane są przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy

z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Cele konkursów:

- rozwijanie zainteresowań poznawczych,

- wsparcie uczniów zdolnych w osiąganiu sukcesu edukacyjnego,

- rozwijanie kompetencji uczenia się uczniów zdolnych,

- promowanie kariery edukacyjnej uczniów zdolnych,

- wdrażanie do samokształcenia i samodzielnego zdobywania wiadomości i umiejętności z podstawy programowej i poszerzanie wskazanego w niej zakresu.

Konkursy przebiegają na 3 etapach:

Etap I – szkolny

Etap II – rejonowy

Etap III – wojewódzki

Laureatami zostają uczniowie, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję Konkursową do eliminacji wojewódzkich, wezmą  w nich udział i uzyskają co najmniej 90% maksymalnej liczby punktów.

Julia spełniła wymienione kryteria i została laureatem.

Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim uzyskuje:

- najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną z danych zajęć edukacyjnych,

Julia uzyskała ocenę celującą z języka niemieckiego

- zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem,

Julka została  zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu  język niemiecki

- przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,

mamy nadzieję, że nasza uczennica zostanie przyjęta do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

W dniu 11 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021. W uroczystościach przyjęcia gratulacji, wręczenia dyplomów i upominków przez Panią Kurator Teresę Misiuk naszej uczennicy towarzyszyła Pani Dyrektor Szkoły. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie.

Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego mgr Izabela Szymczuk

Gratuluję  Julii, Pani Izabeli Szymczuk oraz Rodzicom Julii

Dyrektor Szkoły Alicja Ciepielewska - Kot