Konkurs językowy
Utworzono dnia 15.05.2026
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego, w naszej szkole po feriach zimowych odbył się konkurs językowy dla uczniów klas VI–VIII. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy.
Uczestnicy mierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość języka polskiego. Rozpoznawali części mowy, próbowali swoich sił w łamańcach językowych, zapisywali wyrazy z trudnościami ortograficznymi, wyszukiwali trudne wyrazy i układali z nimi zdania. Jednym z zadań było również tworzenie ciekawych frazeologizmów z wyrazem „język”.
Rywalizacja była wyrównana i przebiegała w miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz pomysłowością.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – klasa VIII
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa VI.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę z językiem polskim!


