Mediacje rówieśnicze
Utworzono dnia 21.11.2025
6 października 2025 roku w siedzibie Sądu Okręgowego w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Mediacje rówieśnicze metodą bezkonfliktowego rozwiązywania sporów wśród uczniów szkół województwa lubelskiego”. Spotkanie poświęcone było promowaniu idei mediacji, jako skutecznego i kulturalnego sposobu rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym.
Naszą szkołę podczas konferencji reprezentował psycholog szkolny, który wziął udział w panelach dyskusyjnych poświęconych budowaniu postaw dialogu i współpracy wśród uczniów.
We września ogłoszono konkurs literacki pt.:. „Mediacja jako metoda rozwiązywania sporów rówieśniczych – rozwiążmy konflikt wspólnie z mediatorem” i konkurs plastyczny pt.:,,Mediacja - metodą bezkonfliktowego rozwiązywania sporów”.
W konkursie literackim naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII, Michał Skrobas. Natomiast w konkursie plastycznym udział wzięły uczennice klasy VI: Angelika Grudzień, Lidia Drewniak oraz Lena Kowalczyk.
Konferencja była cennym doświadczeniem, które pozwoliło uczestnikom poszerzyć wiedzę o mediacjach i podkreśliło znaczenie dialogu, empatii oraz wzajemnego zrozumienia w relacjach między rówieśnikami.


