Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Utworzono dnia 07.12.2021

5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

DZIEŃ WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym.

To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwsi.

W tym roku w naszej szkole dzień ten obchodzony był 6 grudnia i przebiegał pod hasłem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”.

Z tej to okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali gazetkę okolicznościową. W ten sposób przybliżyli uczniom ideę wolontariatu, wyjaśnili, co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz i kto może nim zostać.

Ten piękny mikołajkowy dzień był dla Wolontariuszek dobrą okazją do zaproszenia wszystkich do udziału w ogólnopolskim charytatywnym konkursie „Ile waży św. Mikołaj” organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Pamiętajmy, że Mikołajem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce.

W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka!