Międzyszkolny Konkurs Literacki „Śladami mickiewiczowskich bohaterów"

Utworzono dnia 15.07.2021

Konkurs pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów rozstrzygnięty

W czerwcu w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki „Śladami mickiewiczowskich bohaterów” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania pt.: „Moje spotkanie z bohaterem utworu Adama Mickiewicza”.

Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę: oryginalność pomysłu, zasób słów języka ojczystego i kompozycję opowiadania, poziom literacki pracy, ortografię.

Spośród 19 autorów prac konkursowych jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Izabela Stamirowska – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie,

II miejsce – Zuzanna Kasperek – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach,

III miejsce – Julia Bernecka – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce

Wyróżnienia:

Dominika Stefańczuk – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku,

Aleksandra Barczak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Tomaszowi Surysiowi za objęcie honorowym patronatem naszego konkursu.

Lipiec 2021