Obchody Dnia Ziemi w Naszej Szkole

Utworzono dnia 24.04.2022

Dnia  22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi

Jest to najważniejsze święto ekologiczne, które przypomina nam jak ważna jest troska o środowisko naszej planety, stanowi okazję, by zastanowić się co każdy z nas może zrobić, aby przyszłe pokolenia mogły w pełni cieszyć się z darów jakie oferuje Matka Natura. W obchody Dnia Ziemi zaangażowali się jak co roku nasi uczniowie oraz nauczyciele.

W tym roku Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem ,, Zainwestuj w naszą planetę’’ przypominając,  że ochrona przyrody to wspólne działanie i odpowiedzialność nas wszystkich.

Poprzez nasze działania włączyliśmy się w obchody Dnia Ziemi:

1. Uczniowie przygotowali gazetkę i wystawę książek o ochronie środowiska.

2. Wykonali  ekologiczne zakładki do książek.

3. Wzięli udział w quizie ekologicznym.

Uczniowie wraz z nauczycielami biologii  i wychowania fizycznego zaprojektowali rabatę ogródka szkolnego, przygotowali podłoże i posadzili rośliny ozdobne.

W dobór odpowiednich roślin zostali zaangażowani również uczniowie klasy I wraz z wychowawcą.

Teraz pozostała uczniom bieżąca pielęgnacja ogródka.

Dzień Ziemi jest także okazją głębszej refleksji nad stanem naszego środowiska. Z pomocą, jak w wielu innych przypadkach przychodzą wówczas książki.

TY także zainwestuj w naszą planetę nas dom.

Pomyśl, co jeszcze mógłbyś zrobić dla naszej Matki Ziemi…..?

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.