Obchody Święta Niepodległości

Utworzono dnia 13.11.2022

„Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy”...

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Stało się to dzięki wielkiemu patriotyzmowi narodu polskiego. Polski nie było na mapie Europy, ale byli Polacy, a Polska była w ich sercach. Wielkie dzieło,  jakim było odzyskanie niepodległości, to efekt pracy wielu pokoleń Polaków. Dziś oddajemy im hołd i chylimy czoła przed ich mogiłami.

Informacje o drodze Polski do wolności uczniowie naszej szkoły zdobywali w różny sposób i różnymi metodami. Należy zaznaczyć, że nie były to tylko lekcje historii, ale prelekcje, konkursy, wystawy, zaś uwieńczeniem w szkole był montaż słowno – muzyczny upamiętniający okres zaborów i Dzień Odzyskania Niepodległości. Obchodzenia tak wielkiego i ważnego dla narodu polskiego święta nie ograniczyliśmy tylko do murów szkoły.

11 listopada delegacja naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym oraz dyrektorem  szkoły brała udział w uroczystościach gminnych w Milejowie. W niedzielę 13 listopada uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we mszy świętej w naszym parafialnym kościele w Białce, gdzie zaprezentowali  dla lokalnej społeczności montaż słowno – muzyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości.