Podsumowanie konkursu Postać- Legenda

Utworzono dnia 25.09.2021

W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Milejowie, 23.09.2021 r. - odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno - literackiego Postać - Legenda, będącego częścią  projektu Legendy na sznurku - warsztaty tworzenia marionetki,organizowanego w ramach lubelskiej edycji programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” w roku 2021.

Miło  nam poinformować, że troje naszych uczniów zdobyło czołowe miejsca w konkursie plastyczno - literackim Postać - Legenda

Jury w składzie:

Kazimierz Woś - historyk, wieloletni członek Towarzystwa Przyjaciół Milejowa,

Agnieszka Soszyńska - instruktor tworzenia i animacji lalek teatralnych, twórczyni Teatru Podręcznego - nieformalnego zespołu teatralnego oraz pracowni marionetek, magister archeologii,

Monika Wójcik - terapeuta zajęciowy, instruktor zajęć plastycznych  i rękodzielniczych, magister pedagogiki,po zapoznaniu się z pracami 9 uczestników konkursu, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Filip Kargol (Szkoła Podstawowa w Białce) -„Legenda o wsi Wólka Bielecka”

II miejsce - Igor Anyszek (Szkoła Podstawowa w Białce) - „Wierny rycerz”

III miejsce - Agata Porębska (Szkoła Podstawowa w Białce) - „Tolcio - człowiek legenda”

Celem konkursu było:

1. Poznawanie historii, tradycji i obyczajów regionalnych.
  2. Wyzwalanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz promocja tej działalności poza szkołą.
  3. Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  4. Kształtowanie umiejętności prezentacji własnej twórczości.
  5. Wymiana doświadczeń w zakresie inspiracji twórczej.Na podstawie legend, które

Na podstawie legend, które napisali uczniowie, animatorzy z GOK w Milejowie przygotowali spektakl marionetkowy, który wystawili dzieciom w dniu 23.09.2021 r.

Marionetki użyte w spektaklu utworzono na warsztatach tworzenia marionetki.