Pokazy chemiczno - fizyczne

Utworzono dnia 10.04.2022

Praktyczną wiedzę z chemii i fizyki wzbogacili naszym uczniom przedstawiciele z  grupy „Zaelektryzowani” z Lublina.. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla młodszych i starszych uczniów.

Podczas tej innej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi np.: wybuchową zabawę z wodorem, nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa i na czym polega: „wodorowa mamba”, latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru

Eksperymenty zaciekawiły uczniów oraz przysporzyły wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem  piosenki  przy zmienionym głosie.