Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce

POPOŁUDNIE Z DZIESIĄTĄ MUZĄ

Utworzono dnia 27.05.2024

(17.04.2024) POPOŁUDNIE Z DZIESIĄTĄ MUZĄ

Co zrobić, aby naukę języka uczynić ciekawszą, a przy tym niebanalnie spędzić środowe popołudnie?! Pomysł na to znalazły panie Jolanta Górska i Ina Baryła. Zaprosiły uczniów naszej szkoły na magiczne popołudnie z filmem, ekranizacjami klasyki światowej po…angielsku.

17 kwietnia 2024 roku jedna z sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce przybrała nieco inny wygląd i przeznaczenie, stała się mini salą kinową. Uczniowie klasy 5 i 6 oglądali urywki filmów w wersji oryginalnej, a następnie na ich podstawie rozwiązywali quizy. W ten sposób, w miłej atmosferze i duchu rywalizacji, rozwijali swoją wiedzę na temat różnych gatunków filmowych, doskonalili wymowę poszczególnych zdań oraz angielskich słów czy idiomów. Na zakończenie zwycięska drużyna została nagrodzona gromkimi brawami, słodkościami i …oceną.

Wszystkim taki sposób nauki przypadł do gustu. Już padły propozycje kolejnych takich spotkań filmowych. Może tym razem będzie to przygoda z innym językiem obcym i kolejnymi wielkimi ekranizacjami?!

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny