Powiat łęczyński w strefie czerwonej

Utworzono dnia 03.10.2020

UWAGA – Nasza Szkoła znalazła się w strefie czerwonej!!!

Od 03.10.2020 roku powiat łęczyński znalazł się w strefie czerwonej, dlatego od poniedziałku 05.10.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce  wprowadza się do Regulaminu organizacji i bezpiecznego funkcjonowania szkoły, który obowiązuje od  1 września 2020 roku w czasie epidemii, dodatkowe zalecenia ze względu na to, że nasza szkoła znalazła się w strefie czerwonej:

Obostrzenia dotyczą pracowników szkoły, uczniów, rodziców, interesantów, za wyjątkiem dzieci do ukończenia 5 roku życia.

1. Przychodzenie uczniów do szkoły – pozostaje bez zmian:

– uczniowie dowożeni – czas przyjazdu autobusu szkolnego;

- uczniowie miejscowi i dochodzący – czas wejścia do szkoły 7:50 do 8:00.

2. Obowiązek noszenia maseczek przez uczniów i nauczycieli rozszerza się do noszenia nie tylko w przestrzeniach otwartych czyli: korytarze, toalety, ale także podczas zajęć zarówno w salach lekcyjnych, jak i na świeżym powietrzu, szczególnie przy zbliżaniu się do ucznia, kolegi czy nauczyciela np.: podczas wyjaśniania uczniowi, przy odpowiedzi, czy pracy w grupie.

3. Uczniowie przebywają w jednych salach zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i na przerwie (z małymi wyjątkami wychodzenie do toalety, na stołówkę szkolną, do biblioteki szkolnej itp.).

4. Do minimum zmniejszamy wyjścia na korytarz szkolny, dlatego nauczyciele po zakończonej lekcji na przerwie pozostają w salach z uczniami.

5. Nauczyciel, który pełni dyżur na korytarzu szkolnym, bierze również pod opiekę klasę z którą miał wcześniej lekcję.

6. Do odwołania zawiesza się przeprowadzanie międzyszkolnych konkursów, turniejów i zawodów sportowych oraz organizowanie wyjść grupowych i wycieczek szkolnych.

7. Wprowadza się dodatkowe środki ostrożności dotyczace funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi w porozumieniu z ich Rodzicami/opiekunami prawnymi

8. Wprowadza się całkowity zakaz organizowania ogólnych zebrań lub spotkań Rodziców w szkole.

9. Wprowadza się  zakaz wejścia do budynku szkoły Rodziców, czas adaptacji w przedszkolu i klasie  pierwszej  już nie obowiązuje.

10. Rodzice/ opiekunowie  przyprowadzający i odbierający dzieci mimo, że nie wchodzą do budynku szkoły muszą nosić maseczkę lub przyłbicę.

11. Rodzice w uzasadnionych przypadkach kontaktują się ze szkołą poprzez sekretariat lub wychowawcę, telefon dyrektora szkoły – dostępny jest dla Rodziców w nagłych przypadkach całą dobę, Rodzice mogą również w sytuacjach wyjątkowych wejść na teren szkoły.

12. Do minimum ogranicza się wchodzenie do szkoły osób trzecich (przy wejściu głównym należy dzwonić dzwonkiem).

13. Należy zwracać  jeszcze większej uwagę na zachowanie dystansu zarówno pomiędzy uczniami, jak i nauczycielami czy pracownikami szkoły.

Dyrektor Szkoły – Alicja Ciepielewska - Kot

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.