Spektakl "CYBERPRZEMOC"- profilaktyka i bezpieczeństwo

Utworzono dnia 19.12.2019

Działania profilaktyczne – Spektakl Cyberprzemoc

Działania profilaktyczne mające na celu tworzenie przyjaznego środowiska w szkole w szczególności przeciwdziałaniu krzywdzeniu dzieci w świecie realnym i Internecie.  W dniu 12.12.2019r. w szkole odbył się spektakl poświęcony tematyce Cyberprzemocy.

Internet jest jednym z najważniejszych elementów dzisiejszego świata. Jest źródłem informacji, rozrywki i może być wykorzystany w różnych usługach, należy jednak zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie grożą nam z jego strony. W przedstawieniu uczniowie zwrócili szczególną uwagę na zawieranie znajomości przez Internet, która może zaszkodzić naszemu bezpieczeństwu.. Za pomocą symbolu – wstążki została zobrazowana podatność młodego człowieka na wszelkie komplementy i dobre słowa, jak w łatwy sposób spętać pochlebstwami osobę po drugiej stronie ekranu.

Spektakl przygotowany był przez uczniów kl. VII pod kierunkiem: mgr Moniki Kocot, mgr Joanny Kasperek, mgr Katarzyny Hanc