Spotkanie z pielęgniarką

Utworzono dnia 19.05.2022

13 maja 2022 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem służby zdrowia  - panią pielęgniarką.

Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Drewniak - absolwentki szkoły w Białce -  dzieci mogły poznać tajniki pracy pielęgniarki oraz operatorów numerów alarmowych.

Na operatorach numerów alarmowych ciąży duża odpowiedzialność, korzystają oni z różnego rodzaju systemów, dzięki którym możliwe jest szybkie wysłanie ratowników lub odpowiednich służb do potrzebujących. Dzieci dowiedziały się, że są rozwiązania pozwalające na zlokalizowanie dzwoniącego na numer alarmowy, że nie można dzwonić na numer alarmowy bez powodu oraz

Do kogo jest numer 112?

W jakich przypadkach można dzwonić na 112?

12 maja obchodziliśmy w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek z tej okazji życzymy wszystkim Pielęgniarkom satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.