Spotkanie ze strażakiem OSP w Białce

Utworzono dnia 17.05.2022

W dniu  13 maja 2022 roku w ramach realizacji zadań programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły oraz zadań z zakresu bezpieczeństwa uczniowie naszej placówki spotkali się z ze strażakiem OSP w Białce.

Dowiedzieli  się, że  praca  strażaka  Ochotniczej Straży Pożarnej jest trudna i jednocześnie niebezpieczna, ale bardzo pomocna innym ludziom. Poznali   zadania  i  obowiązki  członków OSP, dowiedzieli  się jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka.

Uczniowie  zobaczyli, jak  wygląda  szczegółowo strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy   i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia i mienia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego i jego wyposażenia. Na  zakończenie  uczniowie  zadawali  pytania  oraz  wykonali  pamiątkowe zdjęcia.

Strażak  przekazał też wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie przebiegało w miłej  i serdecznej atmosferze,  za co serdecznie dziękujemy.