Sukces naszych uczennic w konkursie KRUS

Utworzono dnia 16.06.2019

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspierali Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym było Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.To właśnie młodzi ludzie często są ofiarami wypadków w rolnictwie.

Nasze uczennice odniosły sukces w I etapie konkursu, na terenie działania Placówki Terenowej KRUS w Łęcznej: Weronika Bernecka, kl. VIII – I miejsce, Julia Bernecka, kl. VI – II miejsce.

Serdecznie gratulujemy uzdolnionym siostrom – Weronice i Julii oraz nauczycielowi plastyki – mgr Kazimierze Skrzypczak!