SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW

Utworzono dnia 18.03.2020

Sukces przedszkolaków!

III miejsce  w VII Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka Lublin 2020 r.  - ”Jem zdrowo, ale kolorowo”

Laureaci to: Drewniak Lidia, Dziurdzia Wiktor, Grudzień Angelika, Kowalczyk Lena, Pełczyńska Natalia, Wojciechowska Sandra.

Cele festiwalu: poszerzanie wiedzy na temat budowy i funkcjonowania ciała człowieka oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Rozwijanie aktywności twórczej: ruchowej, plastycznej i muzycznej dzieci.

Sześcioro dzieci z naszych oddziałów  przedszkolnych wzięło udział w VII Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka Lublin 2020 r.  - ”Jem zdrowo, ale kolorowo”.  Festiwal skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w województwie lubelskim i mieście Lublin.  Do konkursu pt.; „O swoim ciele dużo wiemy- zdrowy styl życia promujemy” przystąpiło 24 placówki w tym 120 dzieci.

Dzieci zaprezentowały autorski wiersz pt. „Zębowa recepta”, który napisały pod kierunkiem  wychowawców p. Joanny Kasperek i Magdaleny Zielińskiej – Wieczorek. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie filmiku do treści wiersza. Głosu do nagrania użyczył uczeń klasy I, Sebastian Piłat.

Laureaci konkursu zaprezentują się na żywo podczas galowego koncertu finałowego VII Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka Lublin 2020 r.  - ”Jem zdrowo, ale kolorowo”, który odbędzie się w Centrum Kongresowym  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

„Zębowa recepta”

Hej maluchu i starszaku,

zanim zaczniesz coś przeżuwać,

w swój organizm czas się wczuwać.

Twoje kości, zęby Twe,

potrzebują  witaminy D.

By zęby były twarde i zdrowe,

jedzenie musi być kolorowe.

Wybieraj produkty mleczne,

one zawsze są bezpieczne.

Chrupanie marchewki,

także jest konieczne.

Brokuły i ryba,

to się zębom przyda.

O kolorowej diecie,

wiedzą dzieci na całym świecie!

By Twój uśmiech wyglądał zdrowo,

myj zęby każdorazowo.

Myj po śniadanku, podwieczorku, lizaku,

byś się podobał dziewczynkom, chłopaku!

Byś nie wyglądał jak dzieci z innego przedszkola,

co mają zęby jakby wyżarła je Coca - cola!

Gdy tylko zęby utopisz w bananie,

pamiętaj -  spójrz na nie!

Zasuwaj szczotką w lewo i prawo,

a  pan  dentysta  powie  Ci   brawo !