Światowy Dzień Autyzmu w Naszej Szkole

Utworzono dnia 11.04.2022

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu, którego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na ten temat, a symboliczny motyw to kolor niebieski.

Nasza Szkoła także przyłączyła się do obchodów  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W dniu 4 kwietnia  na znak solidarności o osobami dotkniętymi autyzmem uczniowie wraz z nauczycielami ubrali się na niebiesko. Ponadto odbyły się rozmowy z uczniami na temat autyzmu, prelekcja z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz spotkanie nauczycieli z panią psycholog Moniką  Ciosek - pracownikem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Milejowie, która codziennie pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. W szkole przygotowano również gazetkę informacyjną.