Święta Wielkanocne

Utworzono dnia 19.04.2022

Święta Wielkanocne należą do tzw. świąt ruchomych. Oznacza to, iż nie są powiązane z konkretną datą i co roku wypadają w innym terminie. Obliczanie daty Wielkanocy opiera się na kalendarzu księżycowym. Zgodnie z ustaleniami soboru nicejskiego (325 r.) Wielkanoc obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. W obrządku zachodnim Wielkanoc może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia.

Z tego powodu wiele osób zadaje sobie pytanie o to kiedy wypada Wielkanoc w 2022 r.

Święta Wielkanocne 2022

W 2022 r. Święta Wielkanocne wypadają 17 kwietnia (pierwszy dzień Wielkiej Nocy) i 18 kwietnia (drugi dzień Wielkiej Nocy).

W dniu 12 kwietnia 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią postanowiliśmy powrócić do naszych  szkolnych tradycji, uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali inscenizację dotyczącą tradycji Świąt Wielkanocnych oraz ich wymiaru religijnego.

Pani Dyrektor podziękowala uczniom i nauczycielom za wprowadzenie nas w atmosferę świąteczną oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.