Święto Chrztu Polski

Utworzono dnia 24.04.2022

Dla uczczenia doniosłego wydarzenia jakim było przyjęcie chrztu w 966 roku przez księcia Mieszka I, dzień 14 kwietnia ustanowiono w 2019 roku Świętem Chrztu Polski. Oficjalnie uznaje się to wydarzenie za początek państwa polskiego,  a akt chrztu wprowadził Polskę w chrześcijańską kulturę i cywilizację europejską. Ustanowienie święta państwowego na pamiątkę chrztu Mieszka I ma na celu nie tylko upamiętnienie tej ceremonii, lecz także podkreślenie wpływu na rozwój Ojczyzny. Święto Chrztu Polski jest również okazją do narodowej refleksji nad patriotyzmem, narodowym dziedzictwem i wartościami. Minister Edukacji i Nauki wskazał, że jest to ważne zwłaszcza w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Oprócz oficjalnych wydarzeń na szczeblu państwowym i regionalnym zaplanowano szereg akcji i inicjatyw, aby uczcić to ważne wydarzenie. W naszej szkole zorganizowana została wystawa okolicznościowa. Dzięki temu cała społeczność szkolna może przypomnieć sobie znaczenie i wagę chrztu Polski.