#SzkołaDoHymnu - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 11.11.2021

10 listopada cała społeczność naszej szkoły uczciła  Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali kotyliony, odbyły się lekcje na temat odzyskania niepodległości, śpiewano pieśni narodowe, uczniowie kl. I zatańczyli taniec narodowy Krakowiak, do wykonania  tańca przygotowała dzieci wychowawczyni.

Uczniowie kl. III obejrzeli film edukacyjny: ,,11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”, przygotowali lapbooki, w których znalazły się informacje o symbolach państwa oraz o wydarzeniach historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości.

W szkole pojawiła się wystawa „Drogi do wolności" oraz gazetka zaplanowana i wykonana wraz z uczniami przez nauczyciela historii.

Ze względu na reżim sanitarny każda z klas uczciła Święto Odzyskania Niepodległości w swojej klasie. Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji "Szkoła do hymnu" - o godzinie 11:11 w każdej klasie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.