Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
W naszej szkole dbamy o to, aby każdy uczeń czuł się bezpieczny i szanowany. Uczymy dzieci, jak rozwiązywać konflikty w sposób spokojny i kulturalny, rozwijać empatię oraz współpracę w grupie. Promujemy komunikację opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i życzliwości. Dzięki temu budujemy atmosferę, w której każdy ma prawo do wyrażania swoich emocji i opinii, a jednocześnie uczy się odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. W związku z tym, w tym szczególnym tygodniu realizujemy działania, dotyczące budowania relacji bez przemocy.
Samorząd Uczniowski pod nadzorem szkolnych specjalistów przygotował okolicznościową gazetkę na korytarzu szkolnym.
W dniu 30.09 w oddziale przedszkolnym oraz grupie "0" odbyły się również warsztaty z pedagogiem szkolnym na temat: "Techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami". Dzieci poznały sposoby oraz techniki rozładowywania emocji takich jak złość czy gniew.
W dniu dzisiejszym wychowawcy klas przesłali List Ministra Edukacji do Rodziców i List skierowany do uczniów.



