Wycieczka do Lublina

Utworzono dnia 18.05.2019

7 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce  do Lublina.

Celem wycieczki było poznanie historii i architektury miasta, zapoznanie ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowaniem mediów publicznych oraz wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu i  rozwijanie zainteresowania sportem.

Wycieczka rozpoczęła się od spaceru  ulicami Starego Miasta. Uczestnicy obejrzeli m.in. Bramę Krakowską, Korce, Wieżę Trynitarską, Rynek, Kamień Nieszczęścia, Trybunał Koronny, Plac po Farze, Plac Zamkowy,Turystyczną Trasę Podziemną, Plac Litewski i wspaniałe fontanny.  Przewodnik przygotował niespodziankę - uczniowie mieli możliwość oglądania panoramy Lublina z  piątego piętra budynku Centrum Spotkania Kultur.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie  TVP 3 Lublin. Uczniowie doskonale czuli się w roli prowadzących program Panorama, który co wieczór emitowany jest w naszych domach.

Ostatnią atrakcją wycieczki była dwugodzinna  zabawa w parku trampolin Jump XL.