Ze Zgniłej Strugi do Japonii

Utworzono dnia 03.11.2019

29 października 2019r. naszą szkołę odwiedziła absolwentka - Magda Skrajnowska. Pani Magda jest mistrzynią świata seniorek w sumo. Turniej odbył się w Osace, w Japonii, 13 października. Magda Skrajnowska poleciała na mistrzostwa świata, by rywalizować w kategorii wagowej do 73 kg. Tam stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka ma już na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii do 75 kg w Osace z 2015 roku. Rok później była wicemistrzynią świata juniorek w kategorii do 75 kg w Ułan Bator. Zdobyła również trzy medale na kwietniowych Mistrzostwach Europy w Tallinie. Także na krajowych mistrzostwach wielokrotnie pokazała swoją przewagę. W marcu wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Seniorek w Krotoszynie. W swoim dorobku Magda Skrajnowska ma 321 medali.Przygodę z sumo rozpoczęła w 2013 r. od treningów w Jaszczowie. Jak podkreśla, często dojeżdżała tam rowerem ze Zgniłej Strugi - wioski, skąd pochodzi. Pani Magda jest doskonałym przykładem na to, że można realizować swoje pasje i spełniać marzenia, jeśli się tego chce.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszej absolwentki i życzymy jej dalszych sukcesów.