ZWYCIĘSTWO W V OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "BLIŻEJ PSZCZÓŁ"

Utworzono dnia 13.06.2021

Miło nam poinformować, że pięć naszych uczennic  z  klasy VIII zostało finalistami V ogólnopolskiego konkursu ,,Bliżej pszczół".

A oto FINALIŚCI:

Julia Bernecka,

Julia Jarząbek,

Magdalena Kwiatkowska,

Aleksandra Okal

Julia Paryż

Głównym organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Współorganizatorami: Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Technikum Pszczelarskie w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych klasy 7- 8 i ponadpodstawowych klasy 1- 4 roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii - mgr Alicja Świderczuk

GRATULUJEMY SERDECZNIE