Konkurs Czytelniczy „Znawcy bajek”

Utworzono dnia 09.05.2019, 23:15

W dniu 4 kwietnia 2019 r. odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Znawcy bajek” pod honorowym patronatem Wójta Gminy  Milejów.  Konkurs zorganizowany został przez Joannę Kasperek i Magdalenę Zielińską – Wieczorek; wychowawczynie oddziałów przedszkolnych.

Celem konkursu  było m.in.:

• upowszechnienie wśród dzieci czytania bajek klasycznych,
  • kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz  nawyku słuchania ze zrozumieniem,
  • rozwijanie więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicem, a dzieckiem poprzez wspólne spędzanie czasu podczas czytania.

Do konkursu przystąpiły dzieci 5 i 6 letnie ze wszystkich oddziałów przedszkolnych  gminy   Milejów.

Komisja konkursowa w składzie: p. Mariola Matyjaszczyk, p. Arletta Płazieńska, p. Jolanta Wasilak  spośród 17 uczestników wyłoniła zwycięzców w kategorii:

5 latki

I miejsce   Karolina Grudzień  (Przedszkole Samorządowe w Milejowie)

II miejsce  Aleksandra Sowa  (Przedszkole Samorządowe w Milejowie)

III miejsce  Angelika Grudzień  (Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Białce)

6 latki

I miejsce Zofia Kowalczyk (Przedszkole Samorządowe w Milejowie)

II miejsce  Maja Michalska  (Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Jaszczowie)

Magdalena Szalak  (Przedszkole Samorządowe w Milejowie)

Miłosz Kubicki (Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Łysołajach)

III miejsce  Amelia Szmigielska (Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Łysołajach)

Aleksandra Błaziak (Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Jaszczowie)

Serdecznie Gratulujemy Laureatom !