Sprintem do maratonu

Utworzono dnia 03.10.2020, 23:03

28 września przedszkolaki z młodszej i starszej grupy wzięły udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, zachęcenie do aktywności fizycznej w celu wyrobienia w dzieciach (przedszkolakach) naturalnej potrzeby/nawyku aktywnego spędzania czasu w życiu dorosłym.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Po rozgrzewce przedszkolaki udały się na linię startu, by aktywnie uczestniczyć w biegu. Młodsze dzieci pokonały dystans 150 metrów, dzieci z grupy „0” – 200 metrów. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły wspólnie 2700 metrów !!!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!