Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę

Podsumowanie XV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego

,,Trzymaj Formę’’.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" organizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Współorganizatorem Programu jest Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. Partnerem Programu jest Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.

Patronami honorowymi Programu są: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakład Higieny, Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

Patronami Programu są: Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

TRZYMAJ FORMĘ!

to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia

o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym

zbilansowane odżywianie połączone

z regularną aktywnością fizyczną

Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.

W naszej szkole projekt realizowany był pod hasłem: Organizujemy międzyklasowy piknik kulinarny ,,Zdrowe odżywianie”, głównym celem projektu było upowszechnianie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez współdziałanie uczniów, nauczycieli i rodziców.

Koordynatorami projektu w szkole były:  pani Agnieszka Szponar i pani Alicja Świderczuk. Kulminacją działań był czerwcowy dzień pikniku, na którym uwzględniono działania: informacyjne, promocyjne, organizacyjne, porządkowe oraz związane z bezpieczeństwem.

Piknik rozpoczął się spotkaniem z zaproszonymi gośćmi przy wystawie owoców, warzyw oraz ich przetworów. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane w grupach plakaty na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz zasad zdrowego odżywiania. Po prezentacji odbyła się degustacja soków owocowych od lokalnego producenta SZOT- FOOD MILEJÓW oraz truskawek otrzymanych od rodziców uczniów. Piknik był urozmaicony zabawami integracyjnymi pomiędzy klasami związanymi ze zdrowym odżywianiem.

Dzięki realizacji tego projektu uczniowie wzbogacili wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nabyli umiejętność planowania, promocji, kreatywności. Piknik  kulinarny pozwolił na promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród uczniów oraz dorosłych i z pewnością zaszczepi zdrowe nawyki, które wdrożą uczniowie.

Koordynatorzy

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę"

Utworzono dnia 27.06.2021, 22:39

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.