70 LAT RADIA LUBLIN

Utworzono dnia 19.09.2022

W dniu 16 września 2022 roku uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Lubelszczyzny mogli zwiedzać Radio Lublin z okazji 70. rocznicy jego powstania.  Z tej też okazji skorzystali nasi uczniowie, którzy w tym dniu mieli  możliwość poznania  tajników pracy radiowców, dość szczegółowo obejrzeć studia nagrań, usiąść przed mikrofonem, zobaczyć, na czym polega praca realizatora, być może ktoś z nich zostanie kiedyś "radiowcem" mamy taką nadzieję, gdyż absolwentce naszej szkoły udało się to.

Po Radiu Lublin oprowadzali dziennikarze, a na zakończenie wycieczki młodzież została poczęstowana lodami o smaku radia i otrzymała jubileuszowe gadżety.

Po atrakcjach w Radio Lublin, uczniowie udali się do Kina Bajka, gdzie obejrzeli film pt. "Guliwer". Następnie spacerowali uliczkami Starego Miasta, a pani przewodnik zapoznawała ich z historią i legendami Lublina. Ze Starego Miasta przeszli do Archikatedry Lubelskiej, tam zwiedzili salę akustyczną i skarbiec.

link do zdjęć z Radia Lublin:w menu głównym

To był niezapomniany dzień!!!