Trzymaj Formę 2022 - podsumowanie

8 czerwca 2022 r. odbyło się podsumowanie projektu badawczego, realizowanego w naszej placówce programu edukacyjnego ,,Trzymaj formę” W bieżącym roku postawiliśmy na zdrowie, dlatego tytuł  projektu brzmi:  ,,Poznajemy problemy zdrowotne współczesnego świata”.

Celem projektu było poznanie przyczyn i skutków zdrowotnych współczesnego świata takich jak; głód, uzależnienia, choroby cywilizacyjne, nadwaga, otyłość  oraz  choroby o podłożu psychologicznym -  jak anoreksja, czy bulimia.

Młodzież opracowała zestawienie najważniejszych wyzwań zdrowotnych oraz dokonała ich  krytycznej analizy. Kulminacją projektu było przygotowanie kampanii społecznej na terenie szkoły oraz zaprezentowanie przez poszczególne klasy wybranego problemu współczesnej cywilizacji. Uzupełnieniem przekazanych przez uczniów treści było wystąpienie szkolnej pielęgniarki, która zachęcała  do badań profilaktycznych  oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Dzięki realizacji tego projektu uczniowie dostrzegli współczesne problemy zdrowotne oraz poznali działania profilaktyczne, które pozwolą im zachować zdrowie. Najważniejsze z nich to:

- unikanie nałogów,

-  aktywność  fizyczna,

- zdrowe odżywianie

- unikanie stresu.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.