Betlejemskie Światło Pokoju

Utworzono dnia 22.12.2019

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać się, powstrzymać złość i gniew.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły i szkoły w Milejowie wraz z  nauczycielami wyruszyli po Betlejemskie Światło Pokoju, którego przekazanie odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem (15.12.2019).

Wyjazd połączony był ze zwiedzaniem Krakowa i Zakopanego.

Światełko Betlejemskie dotarło do naszej Szkoły, Parafii i naszych Rodzin,  mamy nadzieję, że jego blask rozświetli wigilijne stoły i nasze serca.