II Międzyszkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty

Utworzono dnia 28.06.2022

W czerwcu w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Literacki pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI – VIII. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania inspirowanego „Świtezianką” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę wydania ,,Ballad  i romansów”.

Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę: oryginalność pomysłu, zasób słów języka ojczystego i kompozycję opowiadania, poziom literacki pracy, ortografię.

Spośród 13 autorów prac konkursowych jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce ex aequo – Mateusz Szponar – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie

i Dominika Stefańczuk - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku,

II miejsce – Zuzanna Kasperek – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach,

III miejsce ex aequo – Igor Anyszek – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce

i Oliwier Iwaniak - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie,

Wyróżnienie: Milena Mazurek – Szkoła Podstawowa im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.