IV Gminny Konkurs Czytelniczy "Znawcy bajek"

Utworzono dnia 04.12.2023

15 maja 2023 roku w naszej Szkole odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczy "Znawcy bajek" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Milejów.

Konkurs zorganizowany został przez Joannę Kasperek i Magdalenę Zielińską - Wieczorek wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Celem konkursu było m. in.:

- upowszechnienie wsród dzieci czytania bajek klasycznych,

- kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz nawyku słuchania ze zrozumieniem,

- rozwijanie więzi emocjonalnej pomiędzy rodzicem, a dzieckiem poprzez wspólne spędzanie czasu podczas czytania.

Do konkursu przystąpiły dzieci  5-letnie i 6-letnie z oddziałów przedszkolnych gminy Milejów.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcców:

5- latki

I miejsce - Kamil Tracichleb-Oddział Przedszkolny, Szkoła Podstawowa w Jaszczowie

II miejsce  - Nadia Kowalczyk - Przedszkole Samorządowe w Milejowie

III miejsce -  ex aequo - Maja Tchórzewska - Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Łysołajach, Nikola Bernecka Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Białce.

Wyróznienie- Milena Wodnicka - Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie.

6-latki

I miejsce  ex aequo- Jan Wojciechowski oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Wojciech Wałecki - Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Białce

II miejsce - ex aequo - Olga Meresta - Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Jaszczowie, Blanka Ziętek - Oddział Przedszkolny Przedszkole Samorzadowe w Milejowie

Serdecznie Gratulujemy Laureatom!!!

Szczegóły i fotografie na Facebooku szkoły: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce.