Narodowe Czytanie 2019

Utworzono dnia 24.09.2019

Para prezydencka, chcąc popularyzować czytelnictwo, od kilku lat zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu. Taka akcja odbyła się także po raz kolejny w naszej szkole.

Prezydent Andrzej Duda z małżonką dokonali wyboru ośmiu nowel na ósme Narodowe Czytanie.

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W piątek 20 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie noweli Bolesława Prusa „Katarynka”.  W akcję zaangażowali się Rodzice uczniów: p. Mariola Konaszewska, p. Teresa Porębska, p. Monika Suszek, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie – p. Izabela Bednarska, ksiądz proboszcz Marcin Szwiec, nauczycielka – p. Ewa Białecka oraz uczniowie: Weronika Olejnik, Julia Jarząbek, Julia Paryż, Błażej Bereza, Amelia Skrajnowska, Wiktoria Wojciechowska.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły z wielką uwagą wysłuchali czytanej noweli.

Dziękujemy za wspólne czytanie