Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Utworzono dnia 12.11.2020

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Tradycyjnie, w październiku, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Z książką Ci do twarzy”. W ramach obchodów zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej biblioteki, do zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do wypożyczenia ciekawej lektury.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w 1999 r.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

W tym roku uroczystości mają inny charakter, bo warunki nie sprzyjają świętowaniu.

Jednak w naszej szkole w październiku dla zaakcentowania święta, podjęto następujące działania:

• Najładniejsza zakładka do książki – konkurs plastyczny dla klas IV – V
  • Laurka z życzeniami dla naszej biblioteki – prace plastyczne w wykonaniu uczniów klasy V
  • Projekt okładki ulubionej książki – klasa III
  • Wystawka okolicznościowa w bibliotece szkolnej
  • Bajanie w przedszkolu – cykliczna akcja czytania bajek dzieciom w przedszkolu

Do zobaczenia w naszej bibliotece!