Podsumowanie projektu "Trzymaj formę"

Utworzono dnia 26.06.2022

Dnia 8 czerwca 2022 r. odbyło się podsumowanie projektu badawczego realizowanego w naszej placówce  programu edukacyjnego ,,Trzymaj formę’’ -  Poznajemy problemy zdrowotne współczesnego świata. Projekt miał na celu poznanie przyczyn i skutków wyzwań zdrowotnych współczesnego świata takich jak; głód, uzależnienia, choroby cywilizacyjne, nadwaga, otyłość  oraz  choroby o podłożu psychologicznym anoreksja i bulimia. Młodzież opracowała zestawienie najważniejszych wyzwań zdrowotnych oraz dokonała ich  krytycznej analizy. Kulminacją projektu było przygotowanie kampanii społecznej na terenie szkoły oraz zaprezentowanie przez poszczególne klasy wybranego problemu współczesnej cywilizacji. Uzupełnieniem przekazanej przez uczniów wiedzy było wystąpienie Pani pielęgniarki szkolnej, która zachęcała uczniów do profilaktycznych badań oraz aktywnego i zdrowego stylu życia. Dzięki realizacji tego projektu uczniowie dostrzegli problemy zdrowotne oraz poznali działania profilaktyczne, które pozwolą im zachować zdrowie. Najważniejsze z nich to: życie bez nałogów, aktywność  fizyczna, zdrowe odżywianie oraz unikanie stresu.

Całościowego podsumowania projektu dokonała Pani dyrektor.