#Przerwany marsz...

Utworzono dnia 16.09.2019

Akcja „Przerwany marsz…”

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Akcja „Przerwany marsz...” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

9 września gościliśmy w naszej szkole pana Juliana Błaszczaka – mieszkańca Maryniowa,  a w młodości Białki. Pan Julian Błaszczak wywodzi się z pokolenia Polskich Dzieci Wojny i w sposób symboliczny dokończył w naszej szkole przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Spotkanie to było dla uczniów żywą lekcją historii, przybliżeniem wydarzeń września 1939 roku oraz całego okresu II wojny światowej w naszym regionie.

Serdecznie dziękujemy Panu Julianowi Błaszczakowi i życzymy dużo zdrowia na dalsze lata

Dyrektor, Grono pedagogiczne oraz uczniowie SP w Białce