#SZKOŁA PAMIĘTA 2021

Utworzono dnia 01.11.2021

Nasza szkoła brała udział w tegorocznej edycji akcji MEiN „Szkoła pamięta”.

Najważniejsze działania szkoły w powyższym zakresie to:

Odwiedzenie i uporządkowanie miejsc pamięci w Majdanie Siostrzytowskim i w Maryniowie.

Zachowując reżim sanitarny przed Dniem Wszystkich Świętych  uczniowie naszej szkoły uporządkowali  mogiły Żołnierzy Armii Krajowej poległych z rąk NKWD w lesie siostrzytowskim oraz mogiły Żołnierzy z I wojny światowej w lesie w Maryniowie.

Uczniów wspomagała nauczycielka pani Ewa Białecka oraz ksiądz proboszcz Marcin Szwiec.

Po ukończonych pracach porządkowych, na mogiłach zapłonęły symboliczne światła.

Nauczyciel historii na lekcjach historii przypomniał uczniom historię związaną z tymi miejscami;
Ważnym działaniem było opracowanie prezentacji multimedialnej  o Józefie Franczaku ("Lalek") - ostatnim polskim partyzancie, która będzie wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych;
Oddziały przedszkolne i klasy młodsze zorganizowały wycieczkę na lokalny cmentarz.