Udział w Pikniku Naukowym

Utworzono dnia 14.10.2019

I Piknik Naukowy i XI Festiwal Oświatowy w Dzielnicy Ursus w Warszawie

21 września uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w I Pikniku Naukowym i XI Festiwalu Oświatowym w Dzielnicy Ursus w Warszawie.

W Parku Czechowickim prezentowały się stanowiska z kuchnią molekularną, przenośne planetarium i strefy przeznaczone do eksperymentów. Podczas wydarzenia uczniowie mogli wziąć udział w niespotykanych na co dzień doświadczeniach i poprzez zabawę odkryć wiele tajemnic otaczającego ich świata. Teren parku wypełniły stoiska poświęcone astronomii, robotyce, anatomii człowieka oraz fizyce i chemii. Na scenie amfiteatru swoje pokazy przedstawiało Centrum Nauki Kopernik.

Przestrzeń Parku Czechowickiego wypełniły również stoiska związane z Festiwalem Oświatowym. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Festiwal Nauki”. Wzięły w niej udział placówki oświatowe działające na terenie dzielnicy Ursus.

Zwieńczeniem naukowej zabawy był koncert zespołu 4Dreamers - laureatów tegorocznej nagrody Top Gwiazdy Internetu na Sopot Top Of The Top Festival.