Wycieczka Zakopane-Tyniec- Kraków- Wieliczka

Utworzono dnia 05.12.2023

W dniach 5-7 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej z programu "Poznaj Plskę" . Trasa wycieczki  prowadziła przez Zakopane - Tyniec - Kraków - Wieliczkę. W Zakopanem zwiedzanie rozpoczęliśmy  spacerem na Rusinową Polanę. Nastepnie w Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałubińskiego  poznalismy historię  Zakopanego nazwiska ludzi , którzy przyczynili sie do powstania i rozwoju miasta. Konieczny był takze wyjazd kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy panoramę Tatr. . Nie ominęliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach oraz Cmentarza na Pęksowym Brzysku. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy spacerem nad Wisłą i Wzgórzem Wawelskim, aż dotarliśmy do historycznego zespołu miasta. Wazna była obecność w Kosciele Mariackim . W Tyńcu wkroczyliśmy wysokimi schodami do najstarszego klasztoru w Polsce. - zespołu opactwa Benedyktynów. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ostatnim etapem naszej wycieczki było zwiedzanie  Muzeum Zup Krakowskich w Wieliczce. . Celem projektu było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii. oraz osiągnięć polskiej nauki. Wyjazd wspomógł realizację  podstaw programowych i pozwolił urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabrała  praktycznego wymiaru.

Szczegóły i fotografie na Facebooku szkoły: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce.