Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Utworzono dnia 12.12.2021

Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie
„PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”.  Wśród 24 nagrodzonych nauczycieli i szkół znalazła się też nasza placówka!

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” i po raz drugi wygrała nagrodę główną, przypomnijmy, że w roku 2018 – była to tablica multimedialna, a teraz mamy  monitor interaktywny.

W ramach projektu na bazie przekazanych przez organizatorów materiałów zorganizowaliśmy zajęcia dla uczniów. Tematyka lekcji dotyczyła rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju polskich miejscowości.

W kolejnym etapie akcji mogliśmy wziąć udział w konkursie, dotyczącym  opracowania pomysłu na lokalną inwestycję w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności. Jak informują organizatorzy wpłynęło 58 bardzo dobrze opracowanych projektów, a wybór zwycięzców nie był łatwy! Tym bardziej cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie laureatów.

Nasz projekt oceniono bardzo wysoko, a dotyczył on szeroko pojętego wykorzystania ziół i tzw. „chwastów” w diecie człowieka.  Szkoła za udział w konkursie otrzymała monitor interaktywny o wartości 8500 zł., zaś nauczyciel koordynator – czytnik e-book o wartości 700 zł i dyplom.

Przystąpienie do projektu "Lekcja o Funduszach Europejskich" zainicjowała w naszej szkole już w roku 2018  Pani Dyrektor,  Pani Dyrektor wybrała też koordynatora akcji w szkole, jest nim Pani mgr Jolanta Wasilak i to Ona już po raz drugi prowadziła lekcje, zaś w  opracowaniu pracy konkursowej brała też czynny udział Pani Dyrektor mgr inż. Alicja Ciepielewska – Kot.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie: https://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/o-programie/lekcja-o-funduszach-europejskich-vi/aktualnosci/konkurs-projektszkola-rozstrzygniety/